Header image

Aaltens Wethouder Rijks ontvangt eerste boekje Gangeskes

AALTEN- Woensdagmiddag 14 oktober ontving wethouder Henk Rijks uit handen van Gerda Brethouwer, directeur Aaltense Musea, het eerste exemplaar van het boekje: Gangeskes junior.

Dit is een boekje met een kinderwandelroute door het centrum van Aalten. In ons dorp zijn tal van verbindingsstegen achter allerlei tuinen. Deze verbindingen waren vaak twee kruiwagens breed. De Aaltense Musea willen graag de jeugd betrekken bij de historie van ons dorp. Deze kinderwandelroute laat de kinderen kennismaken met allerlei oude paadjes en steegjes. Het boekje is een initiatief van de VVV Aalten en de Aaltense Musea en is mede mogelijk gemaakt door de Gemeente Aalten. Twee kinderen, Kees (Kick ter Heddl) en Cato (Vera Leliveldt) gaan samen met Opa Jan (Wim Kraaijenbrink) op pad door ons dorp. Onderweg ontdekken ze allerlei spannende paadjes, waar een interessant stuk geschiedenis aan vastzit.

Henk Rijks, vertelde dat men in Dinxperlo ook allerlei paadjes kent, zoals het 'Vri'jerspad'. De betekenis hiervan moesten de kinderen zelf maar eens aan hun ouders vragen. Vervolgens kregen ook de kinderen Kees en Cato en Opa Jan een exemplaar van deze kinderwandelroute. Onder begeleiding van Rikie Kraaijenbrink, Hans de Graaf en Opa Jan ging een aantal leerlingen van de St. Jozefschool en de Groen van Prinstererschool een deel van de Gangeskesroute verkennen. Het boekje is te koop bij de VVV in de Aaltense Musea voor € 1,95.


Tekst en foto's: Leo van der Linde.Ander nieuws