Header image

CDA Aalten-Dinxperlo faciliteert landelijke werksessie

AALTEN- Vrijdagavond 30 september waren de provinciale ‘CDA Dertigers’ te gast in Aalten. In café Leuven werd gediscussieerd over de vraag hoe jongeren te interesseren voor de politiek in het algemeen en het CDA in het bijzonder. Speciale gast was Ruth Peetoom, landelijk voorzitter van het CDA. Na Siebrand Buma het tweede kopstuk van de partij die binnen korte tijd onze gemeente bezoekt.

 

Gastvrouw Zelma van Alstede, dertiger én raadslid van de gemeente Aalten, opende de avond door de aanwezigen welkom te heten. Een speciaal woord van welkom was er voor landelijk coördinator van de CDA Dertigers en fractievolger van de gemeente Amsterdan Mark Haverkamp en partijvoorzitter Ruth Peetoom. Speciale gasten waren Evi Bruil en Karin Braam uit Renkum. Karin is raadslid en Evi winnares van de ‘youth award’. Van Alstede verheugde zich over het feit dat men van heinde en verre Aalten had weten te vinden in een mooie opkomst (een kleine 40 mensen met een gemiddelde leeftijd van ongeveer 35 jaar).

 

Na een informele start onder het genot van een kopje koffie, was het podium voor de beide gasten uit Renkum. Middels o.a. een ‘youth award’ slaagt men er in Renkum in om de jeugd te enthousiasmeren voor de politiek. Na dit inspirerende verhaal door Karin en Evi werd er in groepen van gedachten gewisseld over het vraagstuk dat landelijk actueel is: hoe betrekken we jongeren bij de politiek? Tevens werd er uitgebreid stil gestaan bij de vraag hoe we ‘traditioneel geïnteresseerden’ aan ons kunnen blíjven binden. Na een kop soep en een broodje werden de ideeën plenair terug gekoppeld. Al pratende ontstonden er verschillende goede  plannen en good-practices uit het gehele land werden met elkaar gedeeld. Geweldig om te zien hoeveel energie er vanuit de groep ontstond! De verschillende afdelingen konden met een flinke lading aan ideeën huiswaarts keren.

 

Van huiswaarts keren was echter nog geen sprake: Ruth Peetoom nam het woord om de aanwezigen toe te spreken en op een geweldig enthousiasmerende manier te wijzen op de prachtige kansen die er liggen. Kansen om de maatschappij middels de politiek met elkaar te verbinden. Om elkaar aan te spreken op de verantwoordelijkheden en mogelijkheden om samen de schouders te zetten onder een samenleving voor én van ons allemaal. “Bij het CDA gaat er om, dat je je thuis kunt voelen en dat het ertoe doet wat je vindt. Er wordt er écht iets gedaan met je mening, Terecht, want het gaat over relevante en belangrijke thema’s waar we ons allemaal betrokken bij voelen. Tenslotte, heel simpel, is het gewoon heel erg belangrijk dat we het leuk hebben met elkaar. Dat het leuk is om bij onze club te horen.” Ruth vervolgt: “Hierbij is een belangrijke rol weggelegd voor de jeugd en de mate waarin dit zal lukken heeft alles te maken met de mensen die het werk doen. Men moet zich kunnen vinden in de waarden waar de partij voor staat. En dat heeft alles met mensen te maken. Met jullie dus!” Peetoom besloot haar speech met een welgemeende succeswens bij de uitvoering van het prachtige werk dat we te doen hebben, plaatselijk, provinciaal en landelijk, en dankte het CDA Aalten-Dinxperlo voor de organisatie.

 

In het café werden de gesprekken voortgezet en werd er geconcludeerd dat we een mooie club zijn met een prachtige taak en een enorm potentieel. Reikhalzend wordt er uitgekeken naar de volgende bijeenkomst van de CDA-dertigers, maar bovenal naar het geweldige werk dat het CDA dagelijks doet, óók in de gemeente Aalten. Ander nieuws