Header image

Oproep voor Vrijwilliger van het jaar 2018 in Bronckhorst

BRONCKHORST - Vrijwilligers die zich in Bronckhorst inzetten, zetten wij graag in het zonnetje met de verkiezing ‘Vrijwilliger van het jaar’. Tot 14 december 2018 kunnen personen of groepen aangemeld worden. We huldigen de winnende vrijwilligers tijdens de nieuwjaarsreceptie in het gemeentehuis op 9 januari 2019.

De aanmelding voor de vrijwilligersprijs is dit jaar anders dan voorheen. Dit jaar kunnen vrijwilligers aangemeld worden voor drie categorieën: zorg, jeugd en leefbaarheid. Per categorie is er één winnaar. Op deze wijze kan per categorie getoond worden hoe levendig het vrijwilligers- en verenigingsleven in onze gemeente is. Maar vooral is het zo voor meer mensen mogelijk in aanmerking te komen voor de vrijwilligersprijs van het jaar.

Nieuw
We hebben geen speciale criteria meer opgesteld. Iedereen kan aangemeld worden voor één van de drie categorieën. De wijze van aanmelden, is gemakkelijker geworden. Dat kan zoals vanouds via het aanmeldformulier op de gemeentelijke website. Maar dit jaar kan men een vrijwilliger of een groep vrijwilligers ook telefonisch aanmelden. Tenslotte is er geen commissie meer die genomineerden selecteert. Alle vrijwilligers gaan per categorie in een ‘hoge hoed’ en daar trekken we drie personen of groepen uit. Deze drie vrijwilligers worden tijdens de nieuwjaarsreceptie in het zonnetje gezet.

De reden voor de vernieuwde opzet is dat de gemeente elke persoon die vrijwilligerswerk verricht waardevol vindt en dit graag wil uiten naar vrijwilligers. Het was gebruikelijk om de huldiging van de vrijwilligers te gieten in een soort verkiezing. “Wij hebben bij vrijwilligers gemerkt dat dit competitie-element niet altijd het gewenste resultaat oplevert. Terwijl er in de hele gemeente ontzettend veel goede vrijwilligersinitiatieven zijn en wij iedereen belangrijk vinden. Daarnaast is het vergelijken van vrijwilligers enorm lastig,” licht wethouder Evert Blaauw toe.

Groot belang vrijwilligerswerk
Met de verkiezing ‘Vrijwilliger van het jaar’ laat de gemeente z’n grote waardering blijken voor het vrijwilligerswerk. Vrijwilligerswerk is namelijk van groot belang voor grote groepen in onze gemeente of voor de hele gemeenschap. De benoeming is een symbolische prijs en de verkozen vrijwilligers representeren alle vrijwilligers.Ander nieuws