Header image

Jacqueline Kremer te gast bij banket Menu van Oranje

WINTERSWIJK - De Winterswijkse Jacqueline Kremer is een van de 100 gasten die tijdens het Oranje Fonds Banket aanschuift bij Prins Willem Alexander en prinses Máxima. Zij is daar aanwezig als projectleider van het Humanitas Tandem project. Een van de projecten die in de afgelopen jaren met steun van het Oranje Fonds heeft kunnen uitgroeien tot een zeer succesvol landelijk project.

De gasten van het Oranje Fonds Banket krijgen een maaltijd geserveerd met gerechten van topkoks die het momenteel tegen elkaar opnemen in het TV-programma Menu van Oranje. Chefkok Nel Schellekens van De Gulle Waard is een van de topkoks die de komende weken strijdt om een van haar gerechten te mogen serveren tijdens dit banket. Een unieke combinatie dus, waarbij niet alleen een Winterswijkse gast aan tafel zit maar misschien zelfs wel een Winterswijks gerecht wordt geserveerd. Beelden van het Oranje Fonds Banket worden op 16 december uitgezonden tijdens de finale van Menu van Oranje.

Het project Humanitas Tandem heeft tot doel sociaal isolement te voorkomen of te doorbreken. Mensen die in een sociaal isolement zitten of dreigen te raken krijgen via dit project een vrijwilliger – een maatje - toegewezen die hen helpt om weer een sociaal netwerk op te bouwen. Humanitas werkt daarvoor nauw samen met organisaties die sociaal isolement signaleren. Jacqueline Kremer is projectleider van dit landelijke project en tevens, samen met haar collega Marianne, het gezicht van het project in Winterswijk: “Het project is zo’n 14 jaar geleden gestart in Twente. De aanpak werkte erg goed en werd later uitgebreid naar de Achterhoek. We hadden echter de wens om het project ook in de rest van Nederland uit te rollen en hebben het project daarom ingediend bij het Oranjefonds. Uit de ruim 250 ingezonden sociale initiatieven zijn er 16 geselecteerd, waaronder ons project. In de afgelopen drie jaar heb ik deelgenomen aan het Oranje Fonds Groeiprogramma waarin ik de kans heb gekregen om - met steun van het Oranjefonds - het project zo ver door te ontwikkelen en te verbeteren dat we het nu landelijk uitgerold hebben.”

Het is niet de eerste keer dat Jacqueline Kremer het koninklijk paar ontmoet. Zo bracht Prinses Máxima ooit al eens onverwacht een werkbezoek aan Humanitas Tandem, op een school in Enschede, waarvan leerlingen meedoen aan het onderdeel Face2Face. Ook Kroonprins Willem Alexander heeft ze al eens ontmoet. Onlangs maakte Jacqueline nog deel uit van een delegatie van het Oranjefonds dat de sheikha van Qatar mocht ontmoeten. “De sheikha en haar gevolg waren te gast omdat prinses Máxima haar wilde laten kennismaken met het werk van het Oranjefonds en enkele projecten die dankzij het Oranjefonds hebben kunnen groeien. Zowel de kroonprinses als de sheikha waren erg geïnteresseerd in ons project. Ik ben erg blij met de koninklijke aandacht die er is voor ons project. Hieruit spreekt waardering voor ons werk en voor onze vrijwilligers. Onze vrijwilligers zorgen er jaarlijks voor dat honderden mensen de toekomst met meer vertrouwen tegemoet zien. “Het Oranje Fonds heeft ons project een enorme impuls gegeven. Het heeft ons daarnaast veel exposure opgeleverd. Eigenlijk kun je wel stellen dat het werkt als een soort keurmerk als je zegt dat je project wordt gesteund door het Oranje Fonds”, aldus Jacqueline Kremer.

Humanitas is een organisatie die zich inzet voor mensen die het even niet in hun eentje redden. Deze mensen kunnen steun vinden in een van de meer dan 600 projecten, variërend van maatjescontacten bij inburgering tot het doorbreken van eenzaamheid. Jacqueline vertelt: “We werken met zo’n 90 afdelingen door heel Nederland en 11.000 vrijwilligers. Een maatje van Humanitas Tandem biedt een deelnemer sociale steun, waardoor zijn zelfvertrouwen en zelfredzaamheid toenemen. Deelnemer en maatje ondernemen samen activiteiten die gericht zijn op het doorbreken van het isolement, het uitbreiden van het sociale netwerk en weer actief deelnemen aan de samenleving. Het maken van de juiste match tussen deelnemer en vrijwilliger is daarbij erg belangrijk. Onze coördinatoren worden daar dan ook speciaal op getraind. Mensen die een maatje zoeken of zelf maatje willen worden kunnen zich altijd bij ons melden via (0543) 514 052 of j.kremer@humanitas.nl”, aldus Jacqueline Kremer.

Nel Schellekens van de Gulle Waard is een van de zes topchefs die in de finale staat van het SBS6 programma Menu van Oranje. In de uitzendingen van 2, 9 en 16 december presenteert zij haar voor-, hoofd en nagerecht. De jury kiest uiteindelijk het beste voorgerecht, hoofdgerecht en nagerecht en de winnende chefs hebben de ultieme eer om te koken voor het Oranje Fonds. Het kan zo zijn dat er meerdere gerechten van 1 chef worden gekozen. Op 16 december worden ook de beelden van het banket uitgezonden.Ander nieuws